Twitter Profil Doğrulama

Twitter Profil Doğrulama

Twitter Profil Doğrulama

Yarım milyara yakın bir kullanıcı sayısına sahip olan Twitter, insanların düşüncelerini görseller ile destekleyerek paylaşabildiği sosyal bir ortamdır. Birçok insan, kişisel fikirlerini Twitter ortamında paylaşarak, diğer insanları etkilemek ve tanınmak istemektedir. Bu nedenle de sahip oldukları Twitter kullanıcı profilini doğrulamak istemektedirler. Peki Twitter profil doğrulama nasıl yapılır?

Twitter’daki profilinizi doğrulamak, sizin önerilen hesaplar sekmesinde görünmenizi ve böylece daha da tanınan bir hesap olmanızı sağlar. Profil doğrulamayı yapabilmek için bu işlemi yapabilecek bir hesap türüne sahip olmanız gerekir. Bu hesap türleri aşağıda sıralanmıştır.

  • Spor ve diğer eğlence amaçlı oyunlar ile ilgili hesaplar

  • Haber amaçlı paylaşım yapan Twitter hesapları

  • Şirket hesapları

  • Aktivistlik yapan kişilere ait profiller

  • Fikirleri ile toplumu etkilemiş önemli insanlara ait hesaplar

Yukarıda yer alan hesap türlerinden birisine sahip olmak doğrulama işlemi için yeterli değildir. Öncelikle Twitter’a başvuruda bulunulmalıdır. Hesabınızı aktif olarak kullanıyor olmanız, telefon numarası ve elektronik posta doğrulamalarının gerçekleştirilmiş olması gereklidir. Bunun yanında Twitter profil doğrulama için, Twitter sizden yasal olarak kimlik bilgilerinizi talep edebilmektedir.