Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Twitter arama geçmişi nasıl silinir sorusu sıklıkla merak edilen bir sorudur. Pek çok insan, geçmişte yaptığı aramaları silmek isteyebilir. Özellikle ortak Twitter hesabı kullanan çiftlerin, Twitter arama geçmişini silme konusunda dikkatli olduklarını biliyoruz. Bunun yanında, çok fazla arama yapan insanlar, daha sonra tamamen yaptıkları aramaları silmek isteyebilirler. Twitter’da yapılan aramaların silinmesi geriye döndürülebilir bir işlem değildir. Bu nedenle bu işlemi yapmadan önce kesin karar verilmesi gerekir.

Eğer akıllı mobil cihazınızda bu işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, Twitter uygulamasına girerek arama simgesi(büyüteç) üzerine tıklayın. Ardından arama kısmında yer alan arama çubuğuna tıklayın. Son yapılan aramaların yanındaki çarpı işaretine dokunmanız sonrasında bütün aramalarınız silinmiş olacaktır.

Twitter arama geçmişi silme işlemini bilgisayar üzerinde gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikle bilgisayarınızdaki internet tarayıcısını açarak Twitter hesabınıza giriş yapmalısınız. Ardından arama yapma simgesine tıklamalısınız. Karşınıza gelen öneriler kısmının en üst tarafında yer alan hepsini sil ya da tümünü sil yazısına tıklamanız sonucunda bütün arama geçmişiniz silinmiş olacaktır.