Telegram Uygulaması Yükselişini Sürdürüyor

Telegram Uygulaması Yükselişini Sürdürüyor

Whatsapp’ın kişisel verilerin kullanımı ile ilgili yaptığı değişiklik sonrası birçok kullanıcı, Telegram uygulaması kullanmaya başladı. Telegram’ın kullanıcı sayısı ise günden güne artıyor.

2013 senesinde, iki yazılımcı tarafından tasarlanan Telegram, bugün merkezi Londra’da yer alan ve milyonlarca kullanıcıya sahip olan bir uygulamadır. Mesaj gönderme ve almanın yanında, görüntülü ve sesli konuşmaya da olanak sağlayan Telegram, önümüzdeki sene Whatsapp’ı tahtından edebilir.

Eskiden de kullanımda olan Telegram, Whatsapp’tan daha ileri özelliklere sahip olmasına rağmen tercih edilmiyordu. Çünkü Whatsapp, çevrimiçi mesajlaşma programları arasında bir tekel haline gelmişti. Fakat son aylarda yapılan stratejik hatalar, Whatsapp’a dolayısı ile Facebook’a büyük bir darbe vurdu.

İnsanlar Telegram uygulaması kullanmaya başladıktan sonra Whatsapp uygulamasının çok fazla eksiğinin olduğunun farkına vardılar. Telegram, sınırsız sayıda kullanıcı bulunan grupların oluşturulmasına olanak veriyor. Bunun yanında, Telegram grupları üzerinden iş arayabilir, finans haberlerini takip edebilir ve toplantılar gerçekleştirebilirsiniz. Bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda, önümüzdeki günlerde Telegram’ın kullanıcı sayısını gittikçe artıracağına kesin gözüyle bakılıyor. Daha aktif bir Telegram kullanımı gerçekleştirmek istiyorsanız Telegram servislerinden yararlanabilirsiniz.