Telegram Son Görülme Ayarları Nasıl Yapılır?

Telegram Son Görülme Ayarları Nasıl Yapılır?

Telegram son görülme ayarları Watsapp’a göre daha farklı bir şekilde çalışmaktadır. Daha doğrusu son görülmelerin anlamı farklıdır. Gizlilik politikalarına oldukça önem veren Telegram, özellikle son birkaç aydır kullanıcı sayısını oldukça artırmış durumda. Bundaki en büyük neden ise Watsapp’ın açıklamış olduğu yeni kullanıcı sözleşmesi. Eğer Watsapp kullanıcıları, bu sözleşmeyi onaylamayı kabul etmezlerse kullanıma ne yazık ki devam edemeyecek. Böyle bir zorunluluğun getirilmesi ise yüzbinlerce insanın kitleler halinde doğrudan Telegram’a geçmesine neden oldu. Peki Telegram’daki son görülmeler ne anlama geliyor. Bunun yanında son görülme ayarlarını nasıl yapabilirsiniz? Gelin beraber inceleyelim.

  • Telegram uygulamasına giriş yaparak ayarlar sekmesine girin. Ayarlar sekmesinde “Gizlilik Ayarları” seçeneğini seçin. Bu kısımda yer alan son görülme seçeneğine tıklayarak istediğiniz statüyü ayarlayabilirsiniz.

  • Eğer son görülme ayarlarınız kapalı ya da karşı taraf rehberinizde ekli değilse, karşınızdaki kişi sizin son görülmenizi tam bir tarih ve saat olarak görmez. Bunun yerine yakınlarda, bir hafta içinde, bir ay içerisinde ve çok uzun zaman önce seçeneklerini görürsünüz.

  • Yakınlarda: Maksimum 3 gün içerisinde giriş yapan kişilerde görünür.

  • Bir hafta içinde: 3 günden fazla giriş yapmamış kişilerde görünmektedir.

  • Bir ay içerisinde: Bu ise 7 günden daha fazla giriş yapmayan kullanıcılar için geçerlidir.

  • Uzun zaman önce: Eğer görüntülediğiniz kişinin son görülmesinde bu yazıyor ise bir aydan daha uzun bir süredir Telegram’a girmiyor demektir.