Podcast Nedir? Podcast Ne İşe Yarar?

Podcast Nedir? Podcast Ne İşe Yarar?

Podcast nedir sorusu dijital dünyanın hayatımızda yer edinmesi ile birlikte sıkça sorulmaya başlanmıştır. Podcast, genellikle belirli aralıklarla yayınlanan ses ve video içeriklerini temsil etmektedir. Podcast, bir konu veya kurgu kapsamında hazırlanır ve seri biçimde yayınlanır. Bu yayınlar internet ortamında yayınlandıktan sonra elektronik aygıtlara bildirim yapmak sureti ile gönderilmiş olur.

Birçok dijital platform aracılığı ile podcast yayınlarına erişebilirsiniz. Spotify, Deezer ve diğer benzeri uygulamalara ek olarak yalnızca web sayfası olarak hizmet veren podcast yayıncıları da mevcuttur. Podcast yayınları internete yüklendikten sonra onları elektronik cihazlarınıza indirebilme imkanına sahip olursunuz.

Peki podcast ne işe yarar? Podcast, bir kurum ya da şahısın fikirlerini yaymasını sağlayabilir. Bunun yanında dijital pazarlama alanında da kullanılabilmektedir. Podcast yayını yaparak geniş kitlelere ulaşmak mümkündür. Eğer siz de fikirlerinizi ya da ürettiğiniz ürünlerinizi insanlara yaymak isterseniz podcast yayınları yapabilirsiniz. Yaptığınız yayınları birçok dijital platforma yükleme şansınız vardır. Instagram gibi bazı sosyal medya platformlarında da yayın yapabilirsiniz. Buna ek olarak kendi web sayfanızda da yayın yapma şansına sahipsiniz.