Instagram Paylaşımları Altına Daha Çok Yorum Alma Yolları

Instagram Paylaşımları Altına Daha Çok Yorum Alma Yolları

Instagram paylaşımları altında daha fazla yorumun olması, o Instagram hesabının daha özgün ve kaliteli olduğu anlamına gelir. Eğer hesabınıza ait fotoğrafların altında bolca yorum var ise bu sizin reklam gelirlerinizin artmasını da sağlar. Peki daha fazla yorum almak için neler yapabilirsiniz?

  • Herşeyden önce takipçiler ile sıkı bir ilişki içerisinde olmak gerekir. Bunun için de onların size attıkları özel mesajları elinizden geldiğince cevaplamalısınız. Böylece takipçileriniz sizinle doğrudan iletişim içerisinde olduğu için fotoğraflarınıza yorum yapacaktır.

  • Mesajlara cevap vermenin yanında, fotoğraf altına yapılan yorumlara da cevap vermek, takipçilerinize önem verdiğiniz anlamına gelir. Bu da onların daha sık yorum yapmasına ve sık sık sizinle iletişim içinde olmalarına neden olur.

  • Yaptığınız fotoğraf paylaşımlarında, açıklama kısmında sorular yönelterek insanların doğrudan yorum kısmına cevaplar yazmasını ya da sorularınıza karşılık farklı sorular sormasını sağlayabilirsiniz.

  • Birçok instagram fenomeni, sürekli çekilişler düzenleyerek bir bağlamda kullanıcılarının yorum yapmasını zorunlu kılıyor. Siz de bu yolu deneyerek daha fazla Instagram yorumu alabilirsiniz.