En Etkili 5 Sosyal Medya Yönetim Programı

En Etkili 5 Sosyal Medya Yönetim Programı

Sosyal medya hesaplarının yönetimi ve takibi kimi zaman zor bir hal alabilir. Özellikle kurumlara ait sosyal medya hesapları, sürekli güncel olmalı ve içerikler düzenli bir şekilde girilmelidir. Buna ek olarak; bir kurumun çoğunlukla birden fazla sosyal medya hesabı olmaktadır. Şirket ve diğer kurumlar, Instagram, Facebook, Twitter, Pinterest ve bunlara benzer birçok sosyal medya aracını aynı anda kullanarak daha fazla kullanıcıya erişmek isterler. Onlarca sosyal medya hesabı üzerinden aynı anda ve gün aşırı paylaşım yapmak bazen çok zor ve zaman alıcı olur. Bu durumu kolaylaştırmak üzere gelitirilmiş bazı programlar mevcuttur. Peki en etkili 5 sosyal medya yönetim programı hangileridir?

Hootsuite

Belki de Hootsuite, sosyal medya yönetim araçlarından en bilindik olanıdır. Birden fazla sosyal medya hesabınızı bu programa ekleyerek eş zamanlı paylaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. Hootsuite, kullanıcılarına, yapacakları paylaşımları daha önce planlama şansı da vermektedir. Böylece bulut depolama alanınızdaki zamanladığınız içerikleriniz sizin istediğiniz zaman paylaşılır.

Buffer

Buffer da piyasada çokça bilinen ve kullanılan bir sosyal medya yönetim aracıdır. Buffer, kullanıcılarının birden fazla sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapmasını sağlarken; aynı zamanda hesaplarınızın analizini yapmanızı da mümkün kılıyor.

Zoho Social

Zoho Social da diğer yönetim araçlarının yapabildiği bütün işlemleri yapabiliyor. Buna ek olarak ileriye dönük paylaşımlarınızı, Zoho Social sayesinde anında durdurabilir ve paylaşımlara engel olabilirsiniz.

Sendible

Sendible, diğer birçok sosyal medya yönetim programına nazaran daha basit ve sade bir arayüze sahiptir. Bu nedenle de kişisel kullanıma çok uygundur. Bu program sizlere yorum ve mesajlarınızı da takip ve kontrol etme şansını sunmaktadır.

Sprout Social

Sprout Social, kurumsal ve büyük firmaların en çok tercih ettiği ve en etkili 5 sosyal medya yönetim programı arasında en karmaşık olanıdır diyebiliriz. Bu nedenle profesyonel kişiler tarafından kullanılmalıdır.