Çöpçatan Sosyal Medya Uygulamaları

Çöpçatan Sosyal Medya Uygulamaları

Çöpçatan sosyal medya uygulamaları denildiği zaman birçok kişinin aklına yeni bir kız ya da erkek arkadaş bulabileceği uygulamalar gelmektedir. Bu düşünce doğru olsa da kısmen bazı farklılıklar içerebilir. Android ya da iOS cihazınızın uygulama mağazasında ufak bir arama yaptığınızda onlarca çöpçatan uygulaması bulabilirsiniz. Fakat bu uygulamaların çoğu aslında gerçek olmayan kişileri içeriyor. Bu nedenle sizlere en güvenilir uygulamaları bu yazımızda tanıtacağız.

Listemizin ilk sırasında Tinder var. Tinder, çöpçatanlık için kullanılan ve piyasada ilk bilinen sosyal medya uygulamasıdır. Fotoğraflarınızı yükleyip cinsel tercihinizi belirleyerek yeni insanlar keşfedebilirsiniz. Fakat son zamanlarda artan kişi sayısı nedeniyle eşleşmeleriniz istediğiniz düzeyde gerçekleşmeyebilir. Yine de Tinder, şu an en revaçta olan uygulamadır.

Bir diğer uygulama ise Okcupid’dir. Okcupid de Tinder ile aynı amaç doğrultusunda üretilmiştir. Tek farkı ise, fotoğraflarınıza ek olarak geniş bir kişisel bilgi alanını doldurmanız gerekliliğidir. Bu nedenle, bu uygulama diğerlerine nazaran daha güvenli ve çalışır durumdadır.

Listenin son sırasında ise Instagram yer alıyor. Her ne kadar bir çöpçatan uygulaması olmasa da birçok kadın ve erkek bu uygulamayı yeni arkadaşlar edinmek için kullanıyor. Bu da uygulamanın geniş bir insan kitlesi tarafından kullanılmasına neden olmaktadır.