Bilinmeyen Telegram Özellikleri

Bilinmeyen Telegram Özellikleri

Telegram, iki Rus yazılımcı tarafından geliştirilmiş ve bugün merkezi Rusya’nın dışında bulunan bir dijital platformdur. Telegram uygulaması, birçok yönden Whatsapp’a alternatif olurken, aynı zamanda birçok yönden de daha yararlı özelliklere sahiptir. Birçok insan, Telegram kullanmaya Whatsapp’ın kişisel verilerin gizliliği politikasında yaptığı değişiklik sonrasında başlamıştır. Fakat Telegram, uzun yıllardan beridir azımsanmayacak sayıda kullanıcıya sahipti. Birçok insan Telegram’ı kullanmayı önerse de insanlar Whatsapp kullanmaya devam ediyordu. Bugün birçok insan Telegram’ı yeniden keşfetti; fakat bilinmeyen Telegram özellikleri hala onlar için bir soru işareti olarak duruyor. Peki bu bilinmeyen özellikler nelerdir?

Merak Edilen ve Bilinmeyen Telegram Özellikleri

  • Telegram’da gizli sohbet oluşturma seçeneği bulunuyor. Bu sohbeti oluşturduktan sonra kaybolan mesajlar yaratabilirsiniz. Böylece, mesajlarınız karşı tarafa yalnızca belirli bir süre gösterilir.

  • Gizli sohbet pencerenizde ekran görüntüsü alındığında size bildirim gelir.

  • Telegram’a internetinizi kapatarak giriş yapsanız dahi insanların son görülmesini görebilirsiniz.

  • Kendinize bir kullanıcı adı belirleyip, numaranızı gizli tutabilirsiniz.

  • Gizli sohbetten bir içerik sildiğinizde karşı taraftan da silinecektir.

  • Eğer arkadaşınızla bir gizli sohbet penceresi açtıysanız, o çevrimiçi olmadan sohbeti başlatamazsınız.

Merak edilen ve bilinmeyen Telegram özellikleri yukarıda yer aldığı gibidir. Buna ek olarak başka özellikler de yer alabilmektedir.